Inne

Czy istnieją tabletki ułatwiające wykrztuszanie?

Odpowiednie pastylki wykrztuśne mogą być stosowane w sytuacjach, gdy cierpimy na różnego rodzaju dolegliwości z górnych i dolnych dróg oddechowych. Celem preparatów wykrztuśnych jest poprawa klirensu rzęskowego, a więc funkcji nabłonka oddechowego, który jest bardzo ważny w procesach usuwania śluzu i substancji uwolnionych do dróg oddechowych. Oprócz rzęsek i ich ruchu, ważne jest również wpływanie na skład i konsystencję śluzu, który w wielu przypadkach może by bardzo gęsty i trudny do usunięcia.

Co zawierają pastylki wykrztuśne?

Istnieje wiele substancji, które wykazują działanie mukolityczne, czyli ułatwiające rozbijanie wydzieliny. Wśród substancji najczęściej używanych należy wyróżnić: Ambroksol, Acetylocysteinę, Bromheksyna, Erdosteina, Karbocysteina, Mesna. Są to główne substancje, które wchodzą w skład takich preparatów jak pastylki wykrztuśne. Działanie mukolityczne wynika przede wszystkim ze stymulacji nabłonka oddechowego oraz wpływu na strukturę wydzieliny.

Jak pastylki wykrztuśne zmieniają wydzielinę?

Działanie pastylek wykrztuśnych na wydzielinę polega przede wszystkim na wpływaniu na wiązania między cząsteczkami śluzu, co doprowadza do ułatwienia rozpadu wydzieliny i tym samym powoduje skuteczne usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych. Jest to najczęściej rozbijanie wiązań siarczkowych oraz innych, które odpowiadają za tworzenie się konglomeratów trudnej do usunięcia wydzieliny z dróg oddechowych. Warto zastosować tego rodzaju rozwiązania już dzisiaj i wybrać nowoczesne formy leczenia mukolitycznego, które jest bardzo pomocne w chorobach dróg oddechowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *