Inne

Jazda bez odpowiednich butów? Nie ma mowy!

Szacuje się, że co roku na nartach kontuzji ulega mnóstwo ludzi. Powodów jest wiele, czasem jest to wina nieodpowiedzialnego narciarza, który podjął się jazdy w nieodpowiednim miejscu, innym razem wpływ na kolizję mają złe warunki pogodowe bądź chwila nieuwagi – w jeszcze innym występuje po prostu czynnik losowy. Rzadko jednak zwracamy należytą uwagę na nasz sprzęt. Niepokojąco wielu narciarzy decyduje się na zjazd ze stoku bez odpowiedniego, kompletnego wyposażenia, znacznie zwiększając ryzyko spowodowania wypadku.

Co gwarantuje bezpieczeństwo na stoku?

Jeśli myślimy o prawidłowym wyposażeniu narciarza, do głowy zazwyczaj przychodzi jedynie kask oraz, rzecz jasna, narty. Okazuje się jednak, że równie ważną rolę odgrywają tutaj buty head, których zadaniem jest ustabilizowanie i odciążenie stopy. Każdy narciarz powinien wiedzieć, że zwykłe obuwie nie powinno być stosowane podczas jazdy na nartach, gdyż nie zapewnia wystarczającej amortyzacji i w większości przypadków nie jest kompatybilne z nartami.

Dlaczego profesjonalne obuwie to konieczność?

Chcąc cieszyć się komfortową i pozbawioną ryzyka jazdą, koniecznie trzeba nabyć buty narciarskie head, gdyż tylko one są w stanie zagwarantować pełną bezawaryjność. Nie są one szczególnie drogie, należą natomiast do produktów najwyższej klasy, co doceniają zarówno amatorzy jak i zawodowcy. Należy pamiętać, że bez stosownego stroju oraz akcesoriów stwarzamy niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale także pozostałych sportowców na danym stoku, dlatego użytkowanie starych, zużytych lub uszkodzonych sprzętów jest bardzo nieodpowiedzialne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *