Inne

Krem do twarzy dostosowany do wieku – jak to zrobić?

Kremy do twarzy stosowane na co dzień powinny być dostosowane nie tylko do rodzaju cery, a także jej potrzeb, ale także wieku. Otóż kremy skierowane do młodej cery są nieco inne niż te do cery dojrzałej, dlatego dopasowanie ich wieku wpływa na zagwarantowanie skórze właściwej pielęgnacji.

 

Jak wybrać krem do twarzy na noc i na dzień?

Kremy na dzień oraz na noc powinny zostać zawsze dopasowane do wieku i rodzaju danej cery. Stąd też kobiety dojrzałe powinny sięgać po kremy 40+ lub 50+ i wzwyż natomiast młode dziewczyny mogą spokojnie zadowolić się kremami 20+ lub 30+. Kremy do twarzy na dzień muszą spełniać ważny warunek: otóż muszą one zawierać filtry, które chronią przed promieniowaniem UV, a także zanieczyszczeniami i toksynami unoszącymi się w powietrzu. Z kolei krem do twarzy na noc może być z spokojnie pozbawiony takich dodatków, gdyż są one po prostu zbędne. Kremy stosowane w ciągu dnia, które zazwyczaj nakładane są na twarz po porannej toalecie mogą występować w wielu odmianach. Otóż na rynku dostępne są przeróżne kremy nawilżające, oczyszczające, redukujące naczynka czy też przeciwzmarszczkowe. Tak samo jest w przypadku kremów na noc. Aby wybrać odpowiedni dla siebie krem należy przeanalizować problemy własnej cery, a także jej potrzeby.

Profesjonalne porady lub własna analiza

Wybierając krem do codziennej pielęgnacji twarzy dostosowany do wieku warto dodatkowo wziąć pod uwagę inne czynniki takie jak wspomniane wyżej problemy czy też potrzeby skóry. Bardzo łatwo jest samodzielnie rozpoznać takie czynniki, ale w przypadku, gdy mamy z tym problem warto po prostu udać się do kosmetyczki. Taka profesjonalna porada i pomoc w dopasowaniu kosmetyków takich jak krem do twarzy na noc jest naprawdę nieoceniona.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.bandi.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *