Inne

Upalne temperatury – jak przetrwać lato?

Gdy na dworze panuje lato, a słońce podnosi odczuwalną temperaturę do bardzo wysokich poziomów, należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, aby zapewnić sobie dobre samopoczucie, uniknąć zasłabnięć i nieco się orzeźwić. Woda gazowana w domu to doskonały sposób, aby nieco ułatwić sobie dostarczenie dziennej dawki płynów. Dlaczego? Jest to idealne połączenie dobrego smaku oraz korzyści zdrowotnych!

Woda sodowa, mineralna, a soki – co wybrać?

Pod względem wpływu na organizm, nie ma żadnej różnicy pomiędzy wodą sodową a zwykłą, mineralną. Rozbieżność polega tu jednak na walorach smakowych, gdyż woda gazowana w domu zazwyczaj o wiele lepiej orzeźwia, a bąbelki pozostawiają przyjemny posmak na języku, dzięki czemu nawet najbardziej oporne osoby w mgnieniu oka wypiją zalecane dwa litry płynu! Niektórzy ludzie pewną alternatywę widzą w sokach owocowych i słodkich napojach, lecz z uwagi na wysoką zawartość cukru, jest to rozwiązanie raczej odradzane, szczególnie dla osób ze słabszym metabolizmem.

Jak przygotować wodę gazowaną w domu?

Większość osób czerpie swoją wodę sodową ze sklepów spożywczych, lecz jest to raczej mało optymalne rozwiązanie. Jeśli chce się mieć pełną kontrolę nad zawartością dwutlenku węgla w napoju, regulując poziom bąbelków, a jednocześnie płacić mniej za swoje napoje, powinno się zainwestować w specjalny ekspres. Woda gazowana w domu pozwoli na stały dostęp do ulubionego napoju, pozwalając na przyrządzenie go nawet ze zwykłej wody z kranu! Tak przygotowaną wodę sodową można schłodzić, dodać do niej nieco cytryny lub syropu i cieszyć się pysznym, letnim orzeźwieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *