Inne

Zabieg artroskopowy barku

Rekonstrukcja barku jest coraz częściej wykonywana procedura – szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę różnego rodzaju czynniki, do których zalicza się m.in. urazy sportowe lub też wypadki komunikacyjne. Artroskopia barku to metoda obecnie stosowana coraz częściej w zakresie eliminacji różnych dolegliwości z tej okolicy. Chodzi głównie o rekonstrukcję tzw. stożka rotatorów, grupy mięśni – podłopatkowego, nadgrzebieniowego oraz podgrzebieniowego, które unoszą oraz umożliwiają rotację barku.

Na czym dokładnie polega ta procedura?

Odtworzenie właściwej mechaniki stawu barkowego nie jest proste, nawet w warunkach klasycznej operacji. W celu ograniczenia zakresu operacji coraz częściej wykonywana jest artroskopia barku, która pozwala na zrekonstruowanie wszystkich elementów mięśniowych oraz ścięgnistych, bez jednoczesnego ryzyka uszkodzenia bardzo ważnych nerwów, które przebiegają w tej okolicy, co doprowadzić by mogło do następczych zaburzeń ruchowych oraz czuciowych w obrębie kończyny górnej. Artroskopia barku realizowana jest aktualnie jedynie w ramach najlepszych jednostek klinicznych, wymaga dużego doświadczenia oraz starannego podejścia klinicznego. Warto wiedzieć, jak przebiegają tego rodzaju procedury i czego można konkretnie oczekiwać od takiego leczenia. Więcej o rehabilitacji stawu barkowego dowiecie się na stronie Sport-Klinika.

Jakie są efekty terapeutyczne tego rodzaju zabiegów?

Klinicznie, efekty takiego leczenia są bardzo dobre. Pacjenci szybko powracają do pełnego zakresu ruchów w obrębie barku, bez następczych deficytów neurologicznych, co jest bardzo istotne z punktu widzenia pacjenta oraz lekarza. Warto poszukać dobrej kliniki, która zrealizuje tego rodzaju zabiegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *