Inne

Zalety profesjonalnego montażu okien

Jeszcze kilkanaście lat temu na rynku usług budowlanych montaż stolarki okiennej wykonywały był zdecydowanie „po macoszemu” – bez szczególnej dbałości, nawet jeśli materiał sam w sobie był bardzo profesjonalny. Tymczasem wydanie nawet dużych sum na nowoczesne i super szczelne okna – bez właściwego ich zamontowania – nie przyniesie później oczekiwanych rezultatów. Użycie do montażu wyłącznie samej pianki poliuretanowej, co było standardem i często nadal jest w wielu mniejszych firmach z tej branży może nie jest błędem, ale ma swoje rozliczne wady. Przede wszystkim, pianka ta bardzo szybko traci swoje właściwości termoizolacyjne, dopuszczając do ogromnych strat cieplnych czy nawet przewiewów po kilku latach od montażu okien. Stosując ciepły montaż okien, oprócz samej pianki PU stosuje się jeszcze dwie dodatkowe warstwy montażowe, zewnętrzną i wewnętrzną, podnosząc w sumie ilość izolacyjnych materiałów do trzech.

Ciepły montaż okien – standard, w który warto zainwestować

Oczywiście montaż okien to element prac budowlanych czy remontowych, które przeważnie można negocjować wraz z zakupem samych okien. Sklepy, salony czy hurtownie ze stolarką okienną proponują nie tylko produkcję i dostawę, ale także pełen pakiet montażowy u klienta na miejscu oraz obsługę gwarancyjną i serwis pogwarancyjny. Oczywiście za ciepły montaż okien trzeba dopłacić, co jest związane zarówno z koniecznością użycia dodatkowych materiałów do izolacji wewnętrznej i zewnętrznej jak i koniecznością nieco dłuższej pracy przez serwisantów. Niekiedy jednak producent lub sprzedawca okna nie będzie świadczył przedłużonej wieloletniej gwarancji na okna, jeśli sam nie przeprowadzi montażu według swoich surowych wytycznych, dlatego wybór okien razem z montażem wydaje się być jedynym uzasadnionym i racjonalnym wyborem. Więcej na https://domszczelny.pl/rozwiazania-soudal/cieply-montaz-okien-soudal-window-system-sws/

Potrójna izolacja okna – klucz do sukcesu

Użycie dodatkowych dwóch warstw izolacji w montażu okien czy drzwi balkonowych i tarasowych, ma szczególne znaczenie nie tylko dla bilansu energetycznego pomieszczeń uszczelnionych w ten sposób. Redukowane są także wszelkie mostki akustyczne i energetyczne, dochodzi także do uszczelnienia na parę wodną i przenikanie wilgoci, zgodnie z założeniami, że ciepły montaż jest bardziej szczelny od strony wewnętrznej i bardziej przepuszczalny od zewnątrz. W tym celu po stronie elewacji stosuje się specjalne taśmy paroprzepuszczalne, umożliwiające odprowadzanie nadmiaru wilgoci z powrotem do otoczenia, natomiast po stronie mieszkania używa się taśm paroszczelnych, które zapobiegają dostawaniu się wilgoci z pomieszczenia do warstwy pianki poliuretanowej. Wtedy pianka PU zachowuje swoje podstawowe walory izolacji akustycznej i termicznej znacznie dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *