Rodzic

Jak wyposażyć salę zabaw dla dzieci?

Dzisiaj kącik malucha to standard w każdej lepszej restauracji, która chce przy sobie zatrzymać klientów. Młodzi ludzie chętnie wychodzą na miasto z dziećmi i bardzo doceniają, jeśli te mogą się zająć same sobą chociaż przez chwilę. Czego nie może zabraknąć w takim kąciku dziecięcym?

Jakie zabawki można znaleźć w salach dziecięcych?

Wyposażając takie miejsce w pufy sensoryczne trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek dzieci, które będą się w nim bawiły. Praktyka wskazuje, że kilkulatki to goście sal zabaw i kącików dziecięcych przy restauracjach, a więc to one będą korzystały z zabawek dostępnych na sali. Zwykle znaleźć tam można niewielką drewnianą kuchnię, kącik majsterkowicza, stolik z kolorowankami, wielkie pudło klocków i wózek dla lalek.

W zależności od rozmiarów, takie kąciki są niekiedy wyposażone w małe stoliczki, przy których dzieci mogą siadać i rysować, a także układać puzzle, czy małe klocki. Czasami jest tam też mała zjeżdżalnia, czy basen z kolorowymi piłeczkami, w których dzieci spędzają większość swojego czasu.

Pufy sensoryczne i zabawki wspierające rozwój dziecka

Wychodząc naprzeciw potrzebom małych gości, właściciele takich miejsc starają się zapewnić im miejsce, które będzie mile wspominane i przyjemne. Doskonałym pomysłem są więc pufy sensoryczne, na których dzieci mają możliwość spędzać czas. Taka pufa pozwala usiąść lub położyć się wygodnie, zapewnia rozluźnienie mięśni i relaks dla całego kręgosłupa. Dodatkowo, stanowi bodziec dotykowy i słuchowy. Najczęściej pufy sensoryczne wypełniane są gryką, która jest ekologiczna i antyalergiczna. Wydaje bardzo przyjemny odgłos, a dziecko pod swoimi paluszkami może odczuwać pojedyncze ziarenka. Pufy można także zastąpić materacami, jednak te nie przyniosą już takiego samego efektu. Poza nimi, warto miejsce wyposażyć również w mniejsze zabawki i woreczki sensoryczne wspierające rozwój dzieci. Nie brakuje ciekawych propozycji, a każdy rodzic na pewno doceni tego typu troskę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *