Inne

Wyposażenie firmy sprzątającej bloki

Bloki wielorodzinne to dominująca forma zabudowy w dużych i średnich miastach, a deweloperzy prześcigają się w sposobach jeszcze efektywniejszego i nowocześniejszego zagospodarowania niewielkich nawet przestrzeni. Jak grzyby po deszczu pojawiają się więc nowe budynki Wspólnot Mieszkaniowych i nie tylko, które miewają od kilkudziesięciu do ponad stu lokali mieszkalnych. Sprzątanie bloków tego typu jest więc bardzo czasochłonne i wymaga odpowiedniego doświadczenia oraz przygotowanych pracowników z właściwym wyposażeniem. Sprzęt i preparaty czyszczące stosowane w sprzątaniu klatek schodowych, garażów czy wind, ma szczególne znaczenie i najlepiej swoją pracę wykonują te firmy porządkowe, które mają nie tylko liczny personel, ale również personel odpowiednio wyposażony i przeszkolony.

Umowa porządkowa na sprzątanie bloków i utrzymanie terenu zewnętrznego

Niektóre nieruchomości zarządzane są w taki sposób, że sprzątanie bloków wewnątrz realizowane jest przez zupełnie inną firmą, aniżeli utrzymanie terenów zewnętrznych i dbanie o zieleń czy prace przy odśnieżaniu terenu zimą. Połączenie tych wszystkich usług i podpisanie jednej umowy z jedną firmą, na pełną obsługę nieruchomości zarówno pod kątem porządku w środku budynku, jak i jego odpowiedniego utrzymania na zewnątrz – pomaga nie tylko zmniejszyć sumarycznie nakłady finansowe na utrzymanie i eksploatację całości. To także doskonały sposób na to, aby zwiększyć swoją kontrolę nad pracownikami realizującymi czasami zbliżone do siebie i zazębiające się usługi jak odśnieżanie, koszenie trawników, mycie klatek schodowych i opiekę nad miejscem segregacji odpadów. Łatwiej również koordynować pracę poszczególnych pracowników, gdy wszyscy są zatrudnieni przez jednego podwykonawcę.

Dodatkowe usługi do sprzątania nieruchomości

Wiele firm porządkowych stara się maksymalnie rozszerzyć swoje usługi, aby rywalizować o każdego klienta, również tego instytucjonalnego. Aby zadowolić najbardziej wymagających właścicieli bloków, usługodawcy oferujący sprzątanie bloków często w zakresie swoich obowiązków wpisane mają również doraźne prace jak roznoszenie korespondencji do mieszkańców bloku czy awaryjne otwieranie bramy lub drobne naprawy np. zamków, wymiana przepalonych żarówek itp. Pozwala to na przyspieszenie niektórych napraw i skuteczniejsze wyłapywanie drobnych usterek, które regularnie pojawiają się na budynkach wraz z ich użytkowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *